Amphenol Industrial 97-3108A28-17PX
97-3108A28-17PX picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-17PX
Brief Description
AB 15C 15#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-17PX.pdf
Availability of 97-3108A28-17PX
QUANTITY
97-3108A28-17PX Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-17PX
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-17PX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-17PX
Related Links97-3108, 97-3108A28-17PX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-17PX Details Description
Related parts for 97-3108A28-17PX
CONN HEADER 38POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SPACER MOUNTS LED T-1 3/4 .300" datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEV 120VAC DIN RAIL datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 26POS DUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf