Amphenol Industrial 97-3108A28-8P-417
97-3108A28-8P-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-8P-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 12C 10#16, 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-8P-417.pdf
Availability of 97-3108A28-8P-417
QUANTITY
97-3108A28-8P-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-8P-417
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-8P-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-8P-417
Related Links97-3108A, 97-3108A28-8P-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-8P-417 Details Description
Related parts for 97-3108A28-8P-417
RES SMD 11 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC INTEGER-N CLCK GEN 32LFCSP datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 18POS datasheet.pdf
SFP 2X2 datasheet.pdf
TAPE 1" X 36 YD datasheet.pdf
LITE CURTAIN ARM/FT PNP 1272MM datasheet.pdf
MOD I.MX287 256MB FLASH datasheet.pdf
IC AMP PREC CS 100V SOT23 datasheet.pdf
HDM SMPR033F G datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf