Atmel ATDM2160SN
ATDM2160SN picture photo
Mfg. Part Number
ATDM2160SN
Manufacturer
Product Category
Software, Services
Brief Description
SYNOPSYS LIBRARIES/INTRFC MAINT
Datasheet Download
ATDM2160SN.pdf
Availability of ATDM2160SN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATDM2160SN Order Process
Ship out your order
Specifications of ATDM2160SN
Internal Part NumberEIS-ATDM2160SN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilySoftware, Services
Series-
TypeIntegrated Development Environment (IDE)
Applications-
Edition-
License Length-
License - User Details-
Operating System-
For Use With/Related ProductsAT6000 FPGA Development System
Media Delivery Type-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATDM2160SN
Related LinksATDM2, ATDM2160SN Datasheet, Atmel Distributor
ATDM2160SN Details Description
Related parts for ATDM2160SN
CONN FPC BOTTOM 11POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC VCXO 26.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 1.35A datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 64POS SMD datasheet.pdf