Amphenol Industrial 97-3108B-18-639
97-3108B-18-639 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B-18-639
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Brief Description
97-3108B-18-639
Datasheet Download
97-3108B-18-639.pdf
Availability of 97-3108B-18-639
QUANTITY
97-3108B-18-639 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B-18-639
Internal Part NumberEIS-97-3108B-18-639
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Backshells and Cable Clamps
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B-18-639
Related Links97-3108, 97-3108B-18-639 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B-18-639 Details Description
Related parts for 97-3108B-18-639
NON-SENSITIVE GATE 12.0A 400V datasheet.pdf
IC DECADE COUNTER 14-DIP datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX LIN 2.2/SAE 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 5W SMBG datasheet.pdf
EMBEDDED USB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
LED COB CCT 5700K datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.018UF RADIAL datasheet.pdf