Yageo 9C12063A8200FKHFT
9C12063A8200FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A8200FKHFT
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A8200FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A8200FKHFT
QUANTITY
9C12063A8200FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A8200FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A8200FKHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A8200FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A8200FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A8200FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A8200FKHFT
CONN RECEPT 40POS SMT 0.5MM datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRI-STATE 8DIP GW datasheet.pdf
KIT EVAL FOR 64904 W/CABLES datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.01K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 20% 1411 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf