Amphenol Industrial 97-3108B16-12P-417-940
97-3108B16-12P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B16-12P-417-940
Brief Description
AB 1C 1#4 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B16-12P-417-940.pdf
Availability of 97-3108B16-12P-417-940
QUANTITY
97-3108B16-12P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B16-12P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B16-12P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B16-12P-417-940
Related Links97-3108B16-, 97-3108B16-12P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B16-12P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108B16-12P-417-940
THYRISTOR 120V 150A DO-214AA datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 900VDC RAD 4LD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M M8 CONN datasheet.pdf
SITE LICENSE MEDIAN FILTER ECP2M datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf