Amphenol Industrial 97-3108B16S-5PX
97-3108B16S-5PX picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B16S-5PX
Brief Description
AB 3C 3#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B16S-5PX.pdf
Availability of 97-3108B16S-5PX
QUANTITY
97-3108B16S-5PX Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B16S-5PX
Internal Part NumberEIS-97-3108B16S-5PX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B16S-5PX
Related Links97-3108, 97-3108B16S-5PX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B16S-5PX Details Description
Related parts for 97-3108B16S-5PX
IC SW REG CTRLR SYNC HIPWR 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS SGL R/A PCB AU datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 DP datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX CAN 80V IN-CAR 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf