Amphenol Industrial 97-3108B18-1PZ-417-940
97-3108B18-1PZ-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B18-1PZ-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 10C 10#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B18-1PZ-417-940.pdf
Availability of 97-3108B18-1PZ-417-940
QUANTITY
97-3108B18-1PZ-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B18-1PZ-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B18-1PZ-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B18-1PZ-417-940
Related Links97-3108B18-, 97-3108B18-1PZ-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B18-1PZ-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108B18-1PZ-417-940
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CABLE GLAND PG29 BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 815MA 120 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
JTV RELAY 1 FORM C 6V datasheet.pdf