Amphenol Industrial 97-3108B20-14PW-417-940
97-3108B20-14PW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B20-14PW-417-940
Brief Description
AB 5C 3#12, 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B20-14PW-417-940.pdf
Availability of 97-3108B20-14PW-417-940
QUANTITY
97-3108B20-14PW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B20-14PW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B20-14PW-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B20-14PW-417-940
Related Links97-3108B20-, 97-3108B20-14PW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B20-14PW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108B20-14PW-417-940
RES SMD 2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADF4002 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 20% 1507 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
2MM CRIMP TERMINAL 10K REELS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf