Bel Fuse Inc. CN0966A20A16P7-040
CN0966A20A16P7-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A20A16P7-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 P PLUG AN LC
Datasheet Download
CN0966A20A16P7-040.pdf
Availability of CN0966A20A16P7-040
QUANTITY
CN0966A20A16P7-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A20A16P7-040
Internal Part NumberEIS-CN0966A20A16P7-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A20A16P7-040
Related LinksCN0966A20, CN0966A20A16P7-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A20A16P7-040 Details Description
Related parts for CN0966A20A16P7-040
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 800MA DO204 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 39 OHM 5% 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
2MM DIL SMT PP/T&R 900/RL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DO214AC datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf