Amphenol Industrial 97-3108B20-16P-940
97-3108B20-16P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B20-16P-940
Brief Description
AB 9C 7#16, 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B20-16P-940.pdf
Availability of 97-3108B20-16P-940
QUANTITY
97-3108B20-16P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B20-16P-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B20-16P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B20-16P-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B20-16P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B20-16P-940 Details Description
Related parts for 97-3108B20-16P-940
FIXED IND 5.6UH 7.77A 11 MOHM TH datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 6SO datasheet.pdf
RES 0.02 OHM 30W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 8POS PCB datasheet.pdf
LED LIGHT BAR 8.89X19.05MM GREEN datasheet.pdf
CAP CER 10PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 324V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 15W UFRM datasheet.pdf
3 ROW BOX PIN 240 POS R/A datasheet.pdf