Amphenol Industrial 97-3108B20-21PX-940
97-3108B20-21PX-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B20-21PX-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 9C 8#16, 1#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B20-21PX-940.pdf
Availability of 97-3108B20-21PX-940
QUANTITY
97-3108B20-21PX-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B20-21PX-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B20-21PX-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B20-21PX-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B20-21PX-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B20-21PX-940 Details Description
Related parts for 97-3108B20-21PX-940
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 240V datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
CONN CLUSTER PIN 16-18AWG datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.29KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
1-3/4" ADHESIVE BACKED RACEWAY 6 datasheet.pdf
SENSOR MAG SW 80G STANDARD 8SOIC datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf