Bourns Inc. 3386F-1-202TLF
3386F-1-202TLF picture photo
Mfg. Part Number
3386F-1-202TLF
Brief Description
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386F-1-202TLF.pdf
Availability of 3386F-1-202TLF
QUANTITY
3386F-1-202TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386F-1-202TLF
Internal Part NumberEIS-3386F-1-202TLF
PackagingTube
Resistance (Ohms)2k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386F-1-202TLF
Related Links3386F-1, 3386F-1-202TLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386F-1-202TLF Details Description
Related parts for 3386F-1-202TLF
CONN HDR 6PR 12IMLA VERT 1.8MM datasheet.pdf
POWER STRIP 10" 15A 4OUT 6'CORD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC datasheet.pdf