Amphenol Industrial 97-3108B20-8SY-417
97-3108B20-8SY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B20-8SY-417
Brief Description
AB 6C 4#16, 2#8 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108B20-8SY-417.pdf
Availability of 97-3108B20-8SY-417
QUANTITY
97-3108B20-8SY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B20-8SY-417
Internal Part NumberEIS-97-3108B20-8SY-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B20-8SY-417
Related Links97-3108B2, 97-3108B20-8SY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B20-8SY-417 Details Description
Related parts for 97-3108B20-8SY-417
CAP FILM 0.056UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 36K OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
IC PWM DOUBLER MONITOR 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" GOLD datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 23 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
STR PLUG, 3.81MM, GREEN, 8 POSN datasheet.pdf