Amphenol Industrial 97-3108B28-12S-940
97-3108B28-12S-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B28-12S-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 26C 26#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108B28-12S-940.pdf
Availability of 97-3108B28-12S-940
QUANTITY
97-3108B28-12S-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B28-12S-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B28-12S-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B28-12S-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B28-12S-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B28-12S-940 Details Description
Related parts for 97-3108B28-12S-940
AMP RF N-CHAN 30V TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR 68M752 49BGA datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 5W 4320 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf