Amphenol Industrial 97-3108B28-16P-417
97-3108B28-16P-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B28-16P-417
Brief Description
AB 20C 20#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B28-16P-417.pdf
Availability of 97-3108B28-16P-417
QUANTITY
97-3108B28-16P-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B28-16P-417
Internal Part NumberEIS-97-3108B28-16P-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B28-16P-417
Related Links97-3108B2, 97-3108B28-16P-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B28-16P-417 Details Description
Related parts for 97-3108B28-16P-417
IC BUFFER DUAL NON-INV SOT23-6 datasheet.pdf
MINI AMP-IN 22-18 AWG PRE-TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
5W5_MA_ANG_20 A_S4_BRACKET, CLIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE SKT datasheet.pdf