Amphenol Industrial 97-3108B28-16SW-417-940
97-3108B28-16SW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B28-16SW-417-940
Brief Description
AB 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108B28-16SW-417-940.pdf
Availability of 97-3108B28-16SW-417-940
QUANTITY
97-3108B28-16SW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B28-16SW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B28-16SW-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B28-16SW-417-940
Related Links97-3108B28-, 97-3108B28-16SW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B28-16SW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108B28-16SW-417-940
CONN HEADER 17POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 2.1MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT .100CL 106POS datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KIT STARTER FOR MC1321X datasheet.pdf
FUSE CERM 16A 500VAC 450VDC 5X20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINICOM ACCESS IT 20 USER REMOTE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf