Amphenol Industrial 97-3108B28-18P-940
97-3108B28-18P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B28-18P-940
Brief Description
AB 12C 12#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B28-18P-940.pdf
Availability of 97-3108B28-18P-940
QUANTITY
97-3108B28-18P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B28-18P-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B28-18P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B28-18P-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B28-18P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B28-18P-940 Details Description
Related parts for 97-3108B28-18P-940
CONN RCPT HOUSING 13POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR NO LATCH datasheet.pdf
OSCILLATOR PROG 1.8V +-20PPM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.15 OHM 1% 80W datasheet.pdf
CONN SOCKET 13.5-15.5AWG SILVER datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FLUX REMOVER 5 OZ AEROSOL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 420MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SKT datasheet.pdf