Amphenol Industrial 97-3108B28-18SY-417
97-3108B28-18SY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B28-18SY-417
Brief Description
AB 12C 12#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108B28-18SY-417.pdf
Availability of 97-3108B28-18SY-417
QUANTITY
97-3108B28-18SY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B28-18SY-417
Internal Part NumberEIS-97-3108B28-18SY-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B28-18SY-417
Related Links97-3108B2, 97-3108B28-18SY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B28-18SY-417 Details Description
Related parts for 97-3108B28-18SY-417
IDC CABLE-AKR30G/ AE34G / AKR30G datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C RED/ORANGE SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 5MM datasheet.pdf
RES 0.28 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf