Amphenol Industrial 97-3108B28-21S-940
97-3108B28-21S-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B28-21S-940
Brief Description
AB 37C 37#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108B28-21S-940.pdf
Availability of 97-3108B28-21S-940
QUANTITY
97-3108B28-21S-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B28-21S-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B28-21S-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B28-21S-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B28-21S-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B28-21S-940 Details Description
Related parts for 97-3108B28-21S-940
JUMPER M3X5 ST datasheet.pdf
HOOD COVER 37POS FOR XM CONN datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 250V SINGLE PGT FORM TL 5A datasheet.pdf
DIODE MODULE 90V 200A TO244AB datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 100C P 8" RBW JACKS NI datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD datasheet.pdf