Sumida Corporation CDRH4D18CLDNP-470PC
CDRH4D18CLDNP-470PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D18CLDNP-470PC
Brief Description
FIXED IND 47UH 570MA 456 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D18CLDNP-470PC.pdf
Availability of CDRH4D18CLDNP-470PC
QUANTITY
CDRH4D18CLDNP-470PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D18CLDNP-470PC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D18CLDNP-470PC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D18C/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±25%
Current Rating570mA
Current - Saturation310mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)456 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D18CLDNP-470PC
Related LinksCDRH4D18C, CDRH4D18CLDNP-470PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D18CLDNP-470PC Details Description
Related parts for CDRH4D18CLDNP-470PC
MOSFET 2P-CH 30V 8A 8-SOIC datasheet.pdf
LABEL S LAM DM VNL CL WH .5X.75" datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 TIN datasheet.pdf
ANT STREAM GPS CELLULAR datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.4A (Switch) Backlight SOT-23-6 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf