Amphenol Industrial 97-4102A20-4P-662
97-4102A20-4P-662 picture photo
Mfg. Part Number
97-4102A20-4P-662
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
AB 4C 4#12 PIN RECP
Datasheet Download
97-4102A20-4P-662.pdf
Availability of 97-4102A20-4P-662
QUANTITY
97-4102A20-4P-662 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-4102A20-4P-662
Internal Part NumberEIS-97-4102A20-4P-662
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-4102A20-4P-662
Related Links97-4102A, 97-4102A20-4P-662 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-4102A20-4P-662 Details Description
Related parts for 97-4102A20-4P-662
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC DUAL HOT-SWAP CTRLR 16-QSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 109K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf