Amphenol Industrial 97-4102A28-12P-662
97-4102A28-12P-662 picture photo
Mfg. Part Number
97-4102A28-12P-662
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
AB 26C 26#16 PIN RECP
Datasheet Download
97-4102A28-12P-662.pdf
Availability of 97-4102A28-12P-662
QUANTITY
97-4102A28-12P-662 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-4102A28-12P-662
Internal Part NumberEIS-97-4102A28-12P-662
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-4102A28-12P-662
Related Links97-4102A2, 97-4102A28-12P-662 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-4102A28-12P-662 Details Description
Related parts for 97-4102A28-12P-662
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .1W STER AB 20WQFN datasheet.pdf
RES MO 1/2W 15 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 300MM CONN RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2LVL 5POS 3.5MM datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
DGTL O-SCOPE 300MHZ 2CH 2GS/S datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 18.5VOUT 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf