Amphenol Industrial 97-4102A28-12S-621
97-4102A28-12S-621 picture photo
Mfg. Part Number
97-4102A28-12S-621
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
AB 26C 26#16 SKT RECP
Datasheet Download
97-4102A28-12S-621.pdf
Availability of 97-4102A28-12S-621
QUANTITY
97-4102A28-12S-621 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-4102A28-12S-621
Internal Part NumberEIS-97-4102A28-12S-621
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-4102A28-12S-621
Related Links97-4102A2, 97-4102A28-12S-621 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-4102A28-12S-621 Details Description
Related parts for 97-4102A28-12S-621
JUMPER-H1500TR/A3048V/X 10" datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN WIRE TERM BARREL 12-10AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 8LLP datasheet.pdf
4065-94 COVER PLATE SPRING datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
508 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 14-20AWG SIZE 16 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F BLK datasheet.pdf