NorComp 975T025-010R011
975T025-010R011 picture photo
Mfg. Part Number
975T025-010R011
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
CONN 25POS 3 WAY BACKSHELL PLAST
Datasheet Download
975T025-010R011.pdf
Availability of 975T025-010R011
QUANTITY
975T025-010R011 Order Process
Ship out your order
Specifications of 975T025-010R011
Internal Part NumberEIS-975T025-010R011
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model975T025.igs975T025.stp975T025.pdf
PCN Design/SpecificationMultiple Devices 22/Oct/2012
PCN Part Number975(T) Series 07/Jun/2011
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series975T
Accessory TypeTwo Piece Backshell
Number of Positions25
Cable TypeRound
Cable Exit90°, 180°
ShieldingUnshielded
MaterialABS
Plating-
HardwareAssembly Hardware, Strain Relief
FeaturesMating Screws 4-40, Sealed
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)975T025-010R011
Related Links975T025, 975T025-010R011 Datasheet, NorComp Distributor
975T025-010R011 Details Description
Related parts for 975T025-010R011
CONN HEADER LOPRO R/A 14POS GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 12W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
KEYPAD RUGGED 4X4 METAL KEY/HSNG datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 128PO datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
33UF 16V 5X11 105C RAD datasheet.pdf