NorComp 978-015-020R121
978-015-020R121 picture photo
Mfg. Part Number
978-015-020R121
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
BACKSHELL DB15 METALIZED PLASTIC
Datasheet Download
978-015-020R121.pdf
Availability of 978-015-020R121
QUANTITY
978-015-020R121 Order Process
Ship out your order
Specifications of 978-015-020R121
Internal Part NumberEIS-978-015-020R121
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBackshell Selection Guide
D-Sub Connectors
3D Model978-015-0x0Rxx1.pdf978-015-0(1,2)0Rxx1.stp978-015-0(1,2)0Rxx1.igs
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series978
Accessory TypeTwo Piece Backshell
Number of Positions15
Cable TypeRound
Cable Exit180°
ShieldingShielded
MaterialPlastic, Metallized
PlatingNickel over Copper
HardwareAssembly Hardware, Strain Relief
FeaturesMating Screws 4-40, Sealed
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)978-015-020R121
Related Links978-015, 978-015-020R121 Datasheet, NorComp Distributor
978-015-020R121 Details Description
Related parts for 978-015-020R121
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 5MSPS SAMPLE 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC 4X4 REGISTER FILE 3ST 16SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 586 I/O 1156BGA datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 NYLON 18MM datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
2" ORANGE VINYL 30 FT RL datasheet.pdf