E-Z-Hook 9820-18RED
9820-18RED picture photo
Mfg. Part Number
9820-18RED
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Banana, Meter Interface
Brief Description
LEAD PLUG BANA R/A-METER PIN 18"
Datasheet Download
9820-18RED.pdf
Availability of 9820-18RED
QUANTITY
9820-18RED Order Process
Ship out your order
Specifications of 9820-18RED
Internal Part NumberEIS-9820-18RED
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Banana, Meter Interface
Series9820
TypePatch Cord
ConfigurationBanana to Banana
1st ConnectorBanana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
2nd ConnectorBanana Plug, Single
Cable Length18.0" (457.20mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated-
Current Rating-
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9820-18RED
Related Links9820-, 9820-18RED Datasheet, E-Z-Hook Distributor
9820-18RED Details Description
Related parts for 9820-18RED
CONN FFC TOP 27POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 7A 125V datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 700UF 10% 1.1KVDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 2.4V 4-USPN datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
IMPACT BP 3X6 RW SN datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf