E-Z-Hook 9820-18RED
9820-18RED picture photo
Mfg. Part Number
9820-18RED
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Banana, Meter Interface
Brief Description
LEAD PLUG BANA R/A-METER PIN 18"
Datasheet Download
9820-18RED.pdf
Availability of 9820-18RED
QUANTITY
9820-18RED Order Process
Ship out your order
Specifications of 9820-18RED
Internal Part NumberEIS-9820-18RED
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Banana, Meter Interface
Series9820
TypePatch Cord
ConfigurationBanana to Banana
1st ConnectorBanana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
2nd ConnectorBanana Plug, Single
Cable Length18.0" (457.20mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated-
Current Rating-
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9820-18RED
Related Links9820-, 9820-18RED Datasheet, E-Z-Hook Distributor
9820-18RED Details Description
Related parts for 9820-18RED
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS 6-MFSOP datasheet.pdf
IC ADC LP 12-BIT 8CHAN 20-DIP datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE PERFORMANCE 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf