TE Connectivity Deutsch Connectors 983-0SE10-05P6-L
983-0SE10-05P6-L picture photo
Mfg. Part Number
983-0SE10-05P6-L
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN
Datasheet Download
983-0SE10-05P6-L.pdf
Availability of 983-0SE10-05P6-L
QUANTITY
983-0SE10-05P6-L Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-0SE10-05P6-L
Internal Part NumberEIS-983-0SE10-05P6-L
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions5
Shell Size - Insert10-5
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
Orientation6
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-0SE10-05P6-L
Related Links983-0SE1, 983-0SE10-05P6-L Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-0SE10-05P6-L Details Description
Related parts for 983-0SE10-05P6-L
IC ADC 3.5 DIGIT LED 40-DIP datasheet.pdf
SURGE SUPPR TCHMSTR 6OUT 10'CORD datasheet.pdf
RES 25 OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VIDEO SW 3IN/2IN/1OUT 16-DMP datasheet.pdf
RES 600 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC QUAD CLOCKED D LATCH 16SOIC datasheet.pdf
DRAWN SECTION PNL MNT BASE datasheet.pdf
RES 14K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
THERMTRANS COMP LABEL ADH VINYL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf