TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6K14-15P6
983-6K14-15P6 picture photo
Mfg. Part Number
983-6K14-15P6
Brief Description
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
983-6K14-15P6.pdf
Availability of 983-6K14-15P6
QUANTITY
983-6K14-15P6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6K14-15P6
Internal Part NumberEIS-983-6K14-15P6
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Fastening TypeThreaded
Orientation6
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6K14-15P6
Related Links983-6K, 983-6K14-15P6 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6K14-15P6 Details Description
Related parts for 983-6K14-15P6
ACCESSORY MOUNTING WING 1POS BLU datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 10V 20% 0402 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
44POS M HD FILT TY3 PC CONT. datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf