Vishay/Beyschlag ACASA4701E4701P100
ACASA4701E4701P100 picture photo
Mfg. Part Number
ACASA4701E4701P100
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Datasheet Download
ACASA4701E4701P100.pdf
Availability of ACASA4701E4701P100
QUANTITY
ACASA4701E4701P100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACASA4701E4701P100
Internal Part NumberEIS-ACASA4701E4701P100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesACAS Thin Film Chip Resistor Array
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACASA4701E4701P100
Related LinksACASA4701, ACASA4701E4701P100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
ACASA4701E4701P100 Details Description
Related parts for ACASA4701E4701P100
RES SMD 8.2 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 16K 40DIP datasheet.pdf
CONN SPRING 57POS SNGL .255 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 6"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
VARISTOR 900V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf