TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6K22-19PN-L
983-6K22-19PN-L picture photo
Mfg. Part Number
983-6K22-19PN-L
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
983-6K22-19PN-L.pdf
Availability of 983-6K22-19PN-L
QUANTITY
983-6K22-19PN-L Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6K22-19PN-L
Internal Part NumberEIS-983-6K22-19PN-L
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series983
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6K22-19PN-L
Related Links983-6K2, 983-6K22-19PN-L Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6K22-19PN-L Details Description
Related parts for 983-6K22-19PN-L
RES SMD 56 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIM LENS FOR OPTICAL MOUSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2MM VERT SMD GOLD datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf