TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6KE24-30P6-L
983-6KE24-30P6-L picture photo
Mfg. Part Number
983-6KE24-30P6-L
Brief Description
CONN PLUG 30POS STRGHT
Datasheet Download
983-6KE24-30P6-L.pdf
Availability of 983-6KE24-30P6-L
QUANTITY
983-6KE24-30P6-L Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6KE24-30P6-L
Internal Part NumberEIS-983-6KE24-30P6-L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6KE24-30P6-L
Related Links983-6KE2, 983-6KE24-30P6-L Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6KE24-30P6-L Details Description
Related parts for 983-6KE24-30P6-L
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 3V datasheet.pdf
SWITCH TOP PLUNGER SLO ACT 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 12K OHM 5% 0805 datasheet.pdf