Vishay/Dale TNPW2010464KBEEY
TNPW2010464KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010464KBEEY
Brief Description
RES SMD 464K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010464KBEEY.pdf
Availability of TNPW2010464KBEEY
QUANTITY
TNPW2010464KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010464KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010464KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010464KBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010464KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010464KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010464KBEEY
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 8DIP datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE ADV EMC/RFI 10A datasheet.pdf
RES 75 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LP 5.08/19/90 3.2SN OR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf