TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6KE24-30PN
983-6KE24-30PN picture photo
Mfg. Part Number
983-6KE24-30PN
Brief Description
CONN PLUG 30POS STRGHT
Datasheet Download
983-6KE24-30PN.pdf
Availability of 983-6KE24-30PN
QUANTITY
983-6KE24-30PN Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6KE24-30PN
Internal Part NumberEIS-983-6KE24-30PN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6KE24-30PN
Related Links983-6KE, 983-6KE24-30PN Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6KE24-30PN Details Description
Related parts for 983-6KE24-30PN
CONN HEADER 14POS DL STR GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
AM60560-28 CABLE GUIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FILTER LC 22PF 100MA SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 140V 150A datasheet.pdf