TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6SE22-19PN-L
983-6SE22-19PN-L picture photo
Mfg. Part Number
983-6SE22-19PN-L
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
983-6SE22-19PN-L.pdf
Availability of 983-6SE22-19PN-L
QUANTITY
983-6SE22-19PN-L Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6SE22-19PN-L
Internal Part NumberEIS-983-6SE22-19PN-L
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series983
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6SE22-19PN-L
Related Links983-6SE2, 983-6SE22-19PN-L Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6SE22-19PN-L Details Description
Related parts for 983-6SE22-19PN-L
OSC XO 8.192MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SOD123FL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.3UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 4A 600V DPAK datasheet.pdf