FFF 98401-106-30LF
98401-106-30LF picture photo
Mfg. Part Number
98401-106-30LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK SMT
Datasheet Download
98401-106-30LF.pdf
Availability of 98401-106-30LF
QUANTITY
98401-106-30LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98401-106-30LF
Internal Part NumberEIS-98401-106-30LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.413" (10.50mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98401-106-30LF
Related Links98401-1, 98401-106-30LF Datasheet, FFF Distributor
98401-106-30LF Details Description
Related parts for 98401-106-30LF
COVER datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.6A TSOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KK 200 POL WAF ASSY 2599M08A5 datasheet.pdf
VINYL INSL BUTTED SEAM RING TONG datasheet.pdf
MOD 1800V 230A INT-A-PAK datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf