FFF 98414-G06-44ULF
98414-G06-44ULF picture photo
Mfg. Part Number
98414-G06-44ULF
Brief Description
CONN HEADER 44POS 2MM STR DL PCB
Datasheet Download
98414-G06-44ULF.pdf
Availability of 98414-G06-44ULF
QUANTITY
98414-G06-44ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98414-G06-44ULF
Internal Part NumberEIS-98414-G06-44ULF
Featured ProductMezzSelect
Standard Package12
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98414-G06-44ULF
Related Links98414-G, 98414-G06-44ULF Datasheet, FFF Distributor
98414-G06-44ULF Details Description
Related parts for 98414-G06-44ULF
RES 56.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 16A datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
ANT EMB NANO 802.11BG IPEX datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W DO204AL datasheet.pdf
DIN-SIGNAL B032MS-3 0C1-2 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf