FFF 98423-F61-15LF
98423-F61-15LF picture photo
Mfg. Part Number
98423-F61-15LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
98423-F61-15LF.pdf
Availability of 98423-F61-15LF
QUANTITY
98423-F61-15LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98423-F61-15LF
Internal Part NumberEIS-98423-F61-15LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98423-F61-15LF
Related Links98423-F, 98423-F61-15LF Datasheet, FFF Distributor
98423-F61-15LF Details Description
Related parts for 98423-F61-15LF
RES 750 OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
LABEL TT POLYMIDE WHT .25"X.25" datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2.2GHZ 8MSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS61170-280 datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 9.09M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
KEX13(D)E E F F datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 15POS SIDE datasheet.pdf