FFF 98424-G52-24LF
98424-G52-24LF picture photo
Mfg. Part Number
98424-G52-24LF
Brief Description
MINITEK
Datasheet Download
98424-G52-24LF.pdf
Availability of 98424-G52-24LF
QUANTITY
98424-G52-24LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98424-G52-24LF
Internal Part NumberEIS-98424-G52-24LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package400
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98424-G52-24LF
Related Links98424-G, 98424-G52-24LF Datasheet, FFF Distributor
98424-G52-24LF Details Description
Related parts for 98424-G52-24LF
CONN EDGECARD 122POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
10P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CHASSIS STL BLACK 7.93"LX11.93"W datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 96.3VC P600 datasheet.pdf
ADHESIVE FERRITE ABSORBENT MATER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
RF AMP 100MHZ DUAL VGA 24QFN datasheet.pdf