FFF 98424-G52-50ULF
98424-G52-50ULF picture photo
Mfg. Part Number
98424-G52-50ULF
Brief Description
MINITEK
Datasheet Download
98424-G52-50ULF.pdf
Availability of 98424-G52-50ULF
QUANTITY
98424-G52-50ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98424-G52-50ULF
Internal Part NumberEIS-98424-G52-50ULF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package11
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98424-G52-50ULF
Related Links98424-G, 98424-G52-50ULF Datasheet, FFF Distributor
98424-G52-50ULF Details Description
Related parts for 98424-G52-50ULF
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1W 3014 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 2.71M OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM LCKD RTR 24VDC datasheet.pdf