FFF 98426-G04-04-133LF
98426-G04-04-133LF picture photo
Mfg. Part Number
98426-G04-04-133LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
98426-G04-04-133LF.pdf
Availability of 98426-G04-04-133LF
QUANTITY
98426-G04-04-133LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98426-G04-04-133LF
Internal Part NumberEIS-98426-G04-04-133LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesMinitek™
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.614" (15.60mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.524" (13.30mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack and Cream
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98426-G04-04-133LF
Related Links98426-G04, 98426-G04-04-133LF Datasheet, FFF Distributor
98426-G04-04-133LF Details Description
Related parts for 98426-G04-04-133LF
Crystal 28.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN PIN 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 18LCC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 26POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf