FFF 98426-G10-17-188LF
98426-G10-17-188LF picture photo
Mfg. Part Number
98426-G10-17-188LF
Datasheet Download
98426-G10-17-188LF.pdf
Availability of 98426-G10-17-188LF
QUANTITY
98426-G10-17-188LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98426-G10-17-188LF
Internal Part NumberEIS-98426-G10-17-188LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Number of Positions34
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.831" (21.10mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.740" (18.80mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98426-G10-17-188LF
Related Links98426-G10, 98426-G10-17-188LF Datasheet, FFF Distributor
98426-G10-17-188LF Details Description
Related parts for 98426-G10-17-188LF
CABLE WE-310/DBL BANANA PLUG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 28A D2PAK datasheet.pdf
KNIFE PRECISION WITH BLADE 2PC datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 50MA 26 OHM TH datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf