FFF 98426-G13-25-237LF
98426-G13-25-237LF picture photo
Mfg. Part Number
98426-G13-25-237LF
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
98426-G13-25-237LF.pdf
Availability of 98426-G13-25-237LF
QUANTITY
98426-G13-25-237LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98426-G13-25-237LF
Internal Part NumberEIS-98426-G13-25-237LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall1.024" (26.00mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.933" (23.70mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98426-G13-25-237LF
Related Links98426-G13, 98426-G13-25-237LF Datasheet, FFF Distributor
98426-G13-25-237LF Details Description
Related parts for 98426-G13-25-237LF
IDC CABLE- ASS40A/ AE40M / ASS40 datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 17.1UH 1.65A 110 MOHM datasheet.pdf
CT CONN MT REC ASSY 6P YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 25W datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 1X3 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf