FFF 98426-G16-07-297LF
98426-G16-07-297LF picture photo
Mfg. Part Number
98426-G16-07-297LF
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
98426-G16-07-297LF.pdf
Availability of 98426-G16-07-297LF
QUANTITY
98426-G16-07-297LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98426-G16-07-297LF
Internal Part NumberEIS-98426-G16-07-297LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall1.260" (32.00mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height1.169" (29.70mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98426-G16-07-297LF
Related Links98426-G16, 98426-G16-07-297LF Datasheet, FFF Distributor
98426-G16-07-297LF Details Description
Related parts for 98426-G16-07-297LF
RES SMD 2.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO13 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 110MA 3.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
.250 SRS FASTIN-ON REC. datasheet.pdf
CONN SSL IDC CONTACT 1POS SOLDER datasheet.pdf
TV 18C 14#22D 4#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf