FFF 98426-S06-06-148LF
98426-S06-06-148LF picture photo
Mfg. Part Number
98426-S06-06-148LF
Brief Description
MINITEK SHRD STACKING HDR
Datasheet Download
98426-S06-06-148LF.pdf
Availability of 98426-S06-06-148LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
98426-S06-06-148LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98426-S06-06-148LF
Internal Part NumberEIS-98426-S06-06-148LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Number of Positions12
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.673" (17.10mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.583" (14.80mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98426-S06-06-148LF
Related Links98426-S06, 98426-S06-06-148LF Datasheet, FFF Distributor
98426-S06-06-148LF Details Description
Related parts for 98426-S06-06-148LF
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 1.8V ST SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PCB SKT datasheet.pdf
9P M R/A .370 M3 1300PF datasheet.pdf