FFF 98426-S06-25-148LF
98426-S06-25-148LF picture photo
Mfg. Part Number
98426-S06-25-148LF
Brief Description
MINITEK SHRD STACKING HDR
Datasheet Download
98426-S06-25-148LF.pdf
Availability of 98426-S06-25-148LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
98426-S06-25-148LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98426-S06-25-148LF
Internal Part NumberEIS-98426-S06-25-148LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.673" (17.10mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.583" (14.80mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98426-S06-25-148LF
Related Links98426-S06, 98426-S06-25-148LF Datasheet, FFF Distributor
98426-S06-25-148LF Details Description
Related parts for 98426-S06-25-148LF
Connector Quick Connect Tab 0.187" (4.75mm) Solder datasheet.pdf
IC OPAMP GP 215MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN RING STR 12-14AWG M3.5 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 8POS W/SCKT datasheet.pdf
IC LI-ION/LI-POLY CTRLR SOT23-5 datasheet.pdf
APPLIANCE INLET W/FILTER 20A M5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CGRID SL PMC WTOW MODBRNCH 30POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf