FFF 98464-G61-20ULF
98464-G61-20ULF picture photo
Mfg. Part Number
98464-G61-20ULF
Brief Description
CONN HEADER 20POS 2MM R/A DL PCB
Datasheet Download
98464-G61-20ULF.pdf
Availability of 98464-G61-20ULF
QUANTITY
98464-G61-20ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98464-G61-20ULF
Internal Part NumberEIS-98464-G61-20ULF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Featured ProductMezzSelect
Standard Package25
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98464-G61-20ULF
Related Links98464-G, 98464-G61-20ULF Datasheet, FFF Distributor
98464-G61-20ULF Details Description
Related parts for 98464-G61-20ULF
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.20K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf