FFF 98464-G61-44ULF
98464-G61-44ULF picture photo
Mfg. Part Number
98464-G61-44ULF
Brief Description
CONN HEADER 44POS 2MM R/A DL PCB
Datasheet Download
98464-G61-44ULF.pdf
Availability of 98464-G61-44ULF
QUANTITY
98464-G61-44ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98464-G61-44ULF
Internal Part NumberEIS-98464-G61-44ULF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package216
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98464-G61-44ULF
Related Links98464-G, 98464-G61-44ULF Datasheet, FFF Distributor
98464-G61-44ULF Details Description
Related parts for 98464-G61-44ULF
SAW FILTER 480.0MHZ datasheet.pdf
RES 390 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
8513 FEED FINGER INSERT datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12.4 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CABLE 5POS FMALE,RA-MALE,RA 15M datasheet.pdf