E-Z-Hook 9902-36RED
9902-36RED picture photo
Mfg. Part Number
9902-36RED
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Banana, Meter Interface
Brief Description
LEAD STK SHROUD BAN PLUG RED 36"
Datasheet Download
9902-36RED.pdf
Availability of 9902-36RED
QUANTITY
9902-36RED Order Process
Ship out your order
Specifications of 9902-36RED
Internal Part NumberEIS-9902-36RED
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Banana, Meter Interface
Series9902
TypePatch Cord
ConfigurationBanana to Banana
1st ConnectorBanana Plug, Single, Stackable, Sheathed
2nd ConnectorBanana Plug, Single, Stackable, Sheathed
Cable Length36.0" (914.40mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Stacking MethodFront Stacking (Both Connectors)
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated-
Current Rating-
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9902-36RED
Related Links9902-, 9902-36RED Datasheet, E-Z-Hook Distributor
9902-36RED Details Description
Related parts for 9902-36RED
RES SMD 137K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 48MINIBGA datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 280MA 470 MOHM datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.27K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 85POS SMD datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 11 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf